Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno
Přihlašovací heslo
Zapomenuté heslo|Zaregistrovat se
Osobní údajeObjednávkyPorovnáníReklamaceOdhlášení
Zpět

ArizonaCarp Cup Koblov 2019

Datum akce:      17. – 20. října 2019 72 hodin

Místo konání:     Štěrkovna Koblov         49°52'47.434"N, 18°17'52.574"E


Časový rozpis:


Čtvrtek - 17. října:

                                         08:00 - 08:30 hod       prezentace
                                         08:30 - 09:00 hod       losování
                                         09:00 - 10:30 hod       příprava místa (sondování, max. 2 tyčovky, bez krmení)
                                         11.00 hod                   začátek závodu

Neděle - 20. října:

                                         11:00 hod                   ukončení  závodu

Ceny:

                                         1. cena:  hotovost    50.000 Kč + poháry
                                         2. cena:  hotovost    30.000 Kč + poháry
                                         3. cena:  hotovost    20.000 Kč + poháry


             Cena za nejtěžší ho kapra: poukaz ve výši 10.000 Kč k nákupu v Arizonacarp CZ + pohár

 

Startovné:  13.000 Kč  za dvoučlenný i tříčlenný team. Startovné je nutné uhradit po výzvě organizátora do 14 dní od registrace a to buď osobně, nebo převodem na účet. V případě neuhrazení startovného v tomto termínu, bude místo nabídnuto dalším týmům.

Číslo účtu pro zaplacení startovného:   201985520/0600

Max. 17 týmů.

Přihlášky osobně v prodejně rybářských potřeb Arizonacarp CZ,  nebo tel. čísle 777010209.


Pokud dojde k odhlášení dvojice po 30.09.2019, startovné se nevrací!                                
Závodníci startují a loví na vlastní nebezpečí.

Losování: 
Nejdříve se vylosuje tým, který si vylosuje sektor a následně vylosuje další tým, který půjde losovat. Losuje se pouze jednou, výměna místa není možná.         
               
Pravidla:
Závod probíhá systémem chyť a pusť. Soutěží dvou-tříčlenná družstva, která loví celkem na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem bez protihrotu, max. délka návazce 50cm. Montáž musí být úniková. Šokové šňůry, silony, ujímané návazcové vlasce jsou zakázané.
Povolen pouze lov na položenou. Nesmí se používat drátěná,  feederová ani jiná krmítka.

Nesmí se namačkávat vnadící a krmítková směs na olovo nebo háček (výjimka Speed Bomb - použití pasty možné). Zavážení návnad a nástrah není povoleno jakýmkoliv způsobem. Při krmení, nahazování, zdolávání a podebírání ryby nesmí závodník opustit vymezený sektor (hranice sektoru je vždy pomyslný pravý úhel od břehu rybníka).
Pokud ryba vjede do sousedního sektoru a dotkne se sestavy sousedního týmu, může tento podat protest, ale nemusí. Neprodleně!! V případě uznání protestu se ryby nebudou počítat.
Během soutěže smí do sektoru vstoupit pouze úsekový a hlavní rozhodčí. Ostatní se souhlasem závodníků. Závodník je povinen na požádání rozhodčího vytáhnout prut z vody ke kontrole.
Při hrubém porušení pravidel (nerespektování pokynů rozhodčího, nedodržení nepsaných zákonů etiky sportovního rybolovu, provinění proti RŘ) bude týmu odečtená současná nejtěžší ryba, při opakovaném porušení bude diskvalifikován a to bez nároku vrácení startovného. Podání protestu: Protest může podat kterýkoliv člen závodního týmu pouze písemně hlavnímu rozhodčímu (neprodleně!!), který bude určen před začátkem závodu. Pokud tým podává protest, musí složit k rukám hl. rozhodčího kauci ve výši 1000,- Kč, která při neoprávněnosti protestu propadá ve prospěch pořadatele. Na protesty podané po ukončení závodu nebude brán zřetel.

 

Penalizace:

při 1. nevědomém porušení pravidel bude tým upozorněn rozhodčím, o čemž se udělá zápis do úlovkového lístku s podpisem,

při 2. porušení  následuje žlutá karta a odečte se nejtěžší ryba týmu (pokud ještě tým nemá bodovanou rybu, tak první následná bodovaná).

 

Pro krmení se může použít pouze cobra. PVA, které jsou součástí montáže jsou povoleny.

 

Sektory budou vyznačeny před začátkem závodu. Délka náhozu se řídí pomyslným středem rybníka (viz mapka sektorů Koblov).

 


Nástrahy + návnady:  boilies, (boilies těsta a dipy povoleny).


Povinnosti závodníka:  Šetrné zacházení s rybou, akceptování pravidel daného revíru.

Povinná výbava:
Podložka pod ryby, podběrák min. 80 cm rameno, háčky bez protihrotu, váha, 3x EKO sak,  (pokud nebudou ryby ihned po vylovení zváženy, musí být uchovány v EKO sacích), pevná nebo nafukovací loď.  Loď je možno použít v době přípravy místa k sondování a uložení max. 2 tyčových bojek (krmení zakázáno). V případě uvíznutí prutu nebo ryby ve vázce, je potřeba nahlásit rozhodčímu a vyprostit montáž z lodě, vyproštěná ryba se nebude počítat. Pokud tým urve montáž úmyslně ze břehu, bude tým postižen trestnými body, při opakovaném porušení bude diskvalifikován.!! Bez nároku vrácení startovného.

Hodnocení a vážení:
Bodují se 3  nejtěžší ryby, kdy bodovanou rybou je pouze kapr od 10kg (včetně). V případě, že dojde ke stejnému výsledku u dvou a více týmu rozhoduje nejtěžší ulovený kapr týmu. Ryby váží úsekový rozhodčí spolu s minimálně jedním členem družstva a její váhu neprodleně zapíší do úlovkových  listů a stvrdí  svými podpisy. Ryby se budou vážit ve stejných sacích a stejným typem váhy. Bude se počítat čistá váha po odečtení hmotnosti saku. Po zvážení a zapsání se ulovená ryba vrátí zpět do vody.

                                      Pořadatel si v případě potřeby vyhrazuje právo pozměnit pravidla.

Všichni startující s uvedenými pravidly souhlasí, což potvrdí uhrazením startovného, nebo registračního poplatku. V případě nezaplnění si pořadatel vyhrazuje právo závody zrušit a tím vrátit startovné v plné výši.